Doğanyurt Belediyesinin düzenlediği 2. Kestane Balı Festivali 05.08.2017 tarihinde Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı başladı.
 
2. Kestane Balı Festivali programına Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Doğanyurt Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya  ve çok sayıda halk katıldı.
 
Festivalin birinci günü  Doğanyurt Tepebaşı Camii’nde Şehitler ve Doğanyurt Ecdadı için Mevlid-i Şerif okutulmasıyla başladı.
 
İstiklal marşı ve saygı duruşunun ardından açılış konuşmalarına geçildi.
 
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Konuşmasında ;   “Festivaller ilçeler için önemlidir, adeta bir bayram yaşatırlar. Doğanyurt’ta yaptığınız bu festival aslında belki Karadeniz’in bir çok yerinde üretilen yada üretildiği iddia edilen kestane balının Doğanyurt adıyla markalaşmasını sağlayacak, Doğanyurt adıyla tanınmasını sağlayacak. Doğanyurt bu konuda önemli bir mesafe almış durumda kendi ambalajını gerçekleştirmiş ve Doğanyurt kestane balını bu ambalajlarla piyasaya sürmüş durumda bundan dolayı ben öncelikle Belediye Başkanımızı, Kaymakamımızı ve çalışma arkadaşlarını huzurlarınızda tebrik etmek istiyorum. İlçenin coğrafyası geniş köy sayısı fazla ve engebeli bir araziye sahip tabiî ki bu da belirli bir hizmetlerin gelmesini geciktirmiş olabilir. Şuana kadar Doğanyurt’ta yapılmış asfalt köy yolu miktarı 10 km bu yıl yapılmakta olan 30 km ‘ye yakın km bununda yarısı yapılmış durumda demek ki hizmetlerde bir hızlanma var aslında biz Kastamonu olarak ta il ölçeğinde önceliklerimize baktığımızda şu sonuç oraya çıkıyor. Karayolları konusunda 2017 yılına gelinceye kadar ilimizin önceliği Kastamonu'nun Ankara’ya ve daha sonrasında aynı şekilde İnebolu’ya Kastamonu üzerinden, Ankara’ya hızlı ulaşımı sağlamaktı ve bu amaca ulaşılmış. Artık Seydiler’den Ankara’ya kadar güzergah yapılmış. Şimdi Seydiler İnebolu arasında ihale süreci devam ediyor, o problemler çözülmüş durumda dolayısıyla ihalesi sonuçlanmış durumda. Şuanda artık ikinci öncelikli olan güzergâh birinci sıraya çıkmış o da Karadeniz sahil yolu. Bundan sonra Kastamonu’nun Karayolları Genel Müdürlüğünden talep edeceği işler listesinde Karadeniz sahil yolu birinci sırada yer alan bir hedeftir ve bu ilimizin bir hedefidir. Doğanyurt şuanda belki kilometre olarak değil ama zaman olarak en uzun sürede ulaştığımız ilçemiz bu süreyi mutlaka ve mutlaka kısaltmamız gerekiyor, onun için Doğanyurt’u Ağlı, Şenpazar Karayoluna bağlayan köy grup yolunu mutlaka ve mutlaka yapmamız gerekiyor. Onunda İl Özel İdaresi açısından Köy grup yolları açısından şuanda bizim öncelikli yapmamız gereken birkaç yoldan birisi. Bu hizmetler gerçekleştiğinde ve sizlerde burada ürettiğiniz mal ve hizmetlerde kaliteyi yakaladığınızda Doğanyurt başka bir Doğanyurt olacak. İfadelerini kullandı.
 
Kestane Balı Festivali Ağası seçimi ve sanatçı Orhan Canayakın’ın konseri ile devam eden program Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya’nın Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’e Festivale  katılımlarından dolayı plaket takdimi ile sona erdi.
 
Kastamonu Valiliği /  Basın